Kam s autovrakem

Kam s autovrakem

Kam s autovrakem, u kterého končí STK nebo jeho stav už nedovoluje jeho další provoz?

Řešením je ekologická likvidace vozidel

Ekologická likvidace vozidel
pro Brno a okolí

K našim službám patří ekologická likvidace aut v Brně i likvidace autovraků v Brně. Rádi se postaráme i o ekologickou likvidace vozidel v okrese Brno-venkov a dalších částech Jihomoravského kraje.

Proč je nutné řešit ekologickou likvidaci auta?

Ekologická likvidace vraků a nepojízdných vozidel je v České republice dána zákonem. Důvodem pro to je obsah nebezpečných látek v autovraku. Eko likvidaci smí provádět pouze zařízení, které má pro tuto činnost autorizaci udělenou Ministerstvem životního prostředí ČR. Pro ekologickou likvidaci vozidel v Brně je tak naše autovrakoviště jasnou volbou – jsme nejen autorizovaným pracovištěm, ale s naší likvidací autovraků v Brně jsou spokojeny stovky zákazníků.

Cena eko likvidace auta

Ekologická likvidace vozidel v Brně i kdekoliv jinde se provádí zdarma. Zdarma vozidlo také odtáhneme. Pokud je auto v dobrém stavu, můžeme se domluvit na výkupu vozidla na náhradní díly a následné ekologické likvidaci. 

Ekologická likvidace vozidel: Co je potřeba

Na stavu vozidla či vraku nezáleží: je ale nutné, aby vrak určený k likvidaci měl alespoň část s VIN číslem (toto číslo může být na dolní části předního autoskla nebo na různých částech karoserie), díky které je možné si ověřit jeho původ a porovnat jej s VIN kódem v registračním průkazu vozidla.

V našem autovrakovišti vám vystavíme Potvrzení o převzetí autovraku (potvrzení o ekologické likvidaci vozidla) a odevzdáme vám registrační značky. 

Po zařízení ekologické likvidace vozidla je nutné vyřídit úřední formality, konkrétně vyřazení vozidla z registru vozidel. To je možné provést zde. Vyřazení vozidla z registru se provádí zdarma. K žádosti je třeba doložit:

Nechte formality týkající se registrace vozidel na nás

Nemáte čas běhat po úřadech? Kromě ekologické likvidace auta za vás zařídíme i administrativu. Na vás už pak zbývá jen zrušení povinného ručení. Pojišťovně stačí dodat kopii velkého techničáku, ve kterém je uvedeno datum vyřazení vozidla z registru.